Poznaj mnie bliżej

Coś o mnie

Granice? Nigdy żadnej nie widziałem,ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi.

Thor Heyerdahl - norweski żeglarz i odkrywca.

Sosna, a właściwie Marcin Sosnowski to autor bloga Kraina Sosny (od 2012 r). Marcin z wykształcenia jest historykiem sztuki, a obecnie cukiernikiem z ogromną pasją, której nie sposób nie zauważyć już od pierwszej wizyty na blogu. Doskonale wie, jak ważny jest wygląd i estetyka deseru, dlatego robi prawdziwie mistrzowskie zdjęcia!

Pierwszym źródłem jego kulinarnych inspiracji był stary zeszyt z przepisami, przechowywany w domu od pokoleń. Dziś Marcinowi zdecydowanie nie brakuje  ani umiejętności, ani pomysłów – swoim czytelnikom prezentuje nowatorskie rozwiązania w dziedzinie cukiernictwa i pokazuje, że słodkości dają radość nie tylko gościom. Bo jak sam mówi „dzielenie się i karmienie innych sprawia mi największą  satysfakcję. Ich zadowolenie napełnia mnie radością i motywuje do dalszego zgłębiania praktyki cukierniczej”.

Uważam, że dobre zdjęcia to podstawa dobrego bloga, zwłaszcza kulinarnego/cukierniczego. To właśnie fotografie przyciągają najwięcej czytelników. Są swoistym wabikiem. To tak jak z dobrze podanym daniem. Wiadomo, że w pierwszej kolejności jemy oczami. Dopiero później, zachęceni odpowiednią estetyką podania, przekonujemy się co kryje się w środku. Oczywiście smak jest równie istotny. W końcu konsumowanie ma być rzeczą przyjemną. Ale to wygląd dania ma największy wpływ na to czy zdecydujemy się je zjeść

 


 

Wolne chwile najchętniej spędza wśród znajomych przy dobrej kawie i… w kuchni, gdzie ciągle pracuje nad nowymi recepturami i doskonali techniki cukiernicze. Ponadto można spotkać go na zacisznych uliczkach oraz klimatycznych kawiarenkach, gdzie oddaje się swojej drugiej pasji, czyli fotografii. To właśnie tutaj Sosna stworzył miejsce, w którym spotykają się te dwie pasje i wzajemnie uzupełniają. Prowadzenie bloga pozwala Marcinowi nie tylko na doskonalenie cukiernictwa, oraz fotografii, ale również na nawiązanie licznych kontaktów i znajomości z ludźmi, którzy mają taką samą pasję, czyli jedzenie. To niezwykle ważne mieć przy sobie ludzi, którzy rozumieją Twojego hopla na punkcie jedzenia, bo wiesz, że nie jesteś sam w nadmiernej dbałości o rzeczy, którymi inni w ogóle się nie przejmują.

Kraina Sosny to strefa, licząca ponad 500 przepisów na ciasta, torty i desery na każdą okazję. Znajdziecie tu także porady cukiernicze, dzięki którym domowe pieczenie będzie jeszcze łatwiejsze.

Mam nadzieję, że moje przepisy staną się dla Was pomocą w codziennym pieczeniu dla Waszych bliskich oraz inspiracją do kreatywnego rozwijania swoich umiejętności.